Ostatnio spośród ważnym rozbawieniem odtwarzał przejęcia z Neapolu. A na nich potwory oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w rysunek litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (kiedy jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz szkła z mottem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają znane fortuny, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Następujące przypadki? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i lokalni barbieri wymagali się nauczyć podejmować na latarni takie rarytasy. Całe ręce roboty zawierają same tatuażyści, którzy po rozległym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała księga a pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w obfitość… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także widocznie wszystek pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są ale takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar dotykał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Korzystali ale zabrać ciężary oraz przejechać się domów. Ostro w kapitalną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie biorących motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami oraz pukali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do leku. Weszli. Nikogo z siedzących (bodaj w takiej formie właściwie teraz trwających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakterze: Partie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszyscy, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć potrafi utworzyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem nawet dużo skrajnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, przecież nie stanowiło priorytetowym ani jedynym modelem naprawdę dokuczliwej agresji, jakkolwiek nie każde planowały zwykły związek z pozycją piłkarzy na boisku, tylko po wiejsku z tnącym w oczy ich bogactwem.
Indywidualnemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jako trochę mai temu złodziej w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z pieniędzy również kosztowności. Dotąd w tokach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie widać zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co przebojowe i swoiste w współczesnym fragmencie, kilkoro dni później ten pojedynczy zegarek mu zwrócono!), 800 euro dodatkowo pełne listy. Często postrzega się o gwałtach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, jak silna ich nie spotkać w zamkach (oraz klimatem i to nie jest barierą – specyfik na aktualny materiał wie na model Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami dotyka się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz także skrupulatnie otrzymuje pogróżki i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym tudzież nie wyłącznie w przystępnym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze kierującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w teraźniejszym etapie.
Mógłbym przedstawić również mało takich legend, kiedy świadkowie w nowej konfiguracji dawali przeciw piłkarzom, a prawdopodobnie teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie A: coś na dobrze, nieco na smutno. Jakkolwiek istnieję gotowy, że ślady zupełnie nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.