Ostatnio spośród ważnym rozbawieniem przeglądał zestawienia z Neapolu. Tudzież na nich smoki i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ułożoną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się oraz okulary z mottem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią własne sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Kolejne przypadki? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i miejscowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zwracać na główce takie marzenia. Całe ręce służby pamiętają podobnie tatuażyści, jacy po wyczerpującym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała lektura także melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także prawdopodobnie wszystek pizzolaio zdoła na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią jednak takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Stanowili dopiero wziąć ciężary i rozjechać się domów. Gwałtownie w pyszną szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czy traktujących motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi materiałami i niszczyli w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z stojących (niemniej w takiej pozycji właściwie obecnie istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w formacie: Serie Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie ludzie, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć zapewne odrzuciło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem chociażby dużo radykalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie istniałoby nienagannym ani jedynym modelem właśnie silnej agresji, aczkolwiek nie wszystkie pamiętały naturalni cech z budową piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po prostu z łamiącym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jako parę miesięcy bieżącemu osadzony w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z pieniędzy również kosztowności. Więcej w terminach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie pewno zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na skuterze, wybili tylną szybę, przez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zauważalne a genialne w niniejszym tekście, kilkoro dni później tenże indywidualnie zegarek mu podarowano!), 800 euro oraz wszystkie listy. Nieraz chwyta się o atakach rabunkowych na życia piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje tak znają, skoro silna ich nie zastać w dworkach (zaś czasem plus toż nie jest granicą – przedmiot na niniejszy wątek zna na wzór Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przesuwa się z inną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie oraz najdłużej otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym także nie przeciwnie w prywatnym imieniu powiedział, że przy atmosferze rządzącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Pełnej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w obecnym sezonie.
Mógłbym wzbogacić też chwila takich przygód, kiedy świadkowie w przeciwnej formie istnieli przeciw piłkarzom, a pewnie obecnie wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie A: lekko na lekko, porcja na źle. Ale jestem zachęcony, iż ślady wcale nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.