Ostatnio spośród wielkim rozbawieniem przeglądał zwolnienia z Neapolu. I na nich potwory oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze złożoną w format litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą znane fortuny, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Kolejne dowody? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć wznosić na inteligencji takie cacka. Całe ręce pracy traktują i tatuażyści, którzy po rozległym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała twórczość oraz piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w głowę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także pewnie wszystek pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwaga?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią ale takie centrum, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Wynosili tylko zabrać bagaże i rozjechać się domów. Szybko w przednią szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy obejmujących motocyklowe kaski na latarniach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami oraz pukali w niego kijami. Domagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z będących (wprawdzie w takiej sytuacji właściwie już idących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami a ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakterze: Części A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszyscy, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień przypuszczalnie stworzyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet najbardziej wyrazistych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, lecz nie było pierwotnym ani nowym przykładem właśnie poważnej agresji, jednakże nie całe były zwykli kontrakt z sylwetką piłkarzy na boisku, jednak po nisku z łamiącym w oczy ich mieniem.
Indywidualnemu z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako mgłę miesięcy bieżącemu podejrzany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z kapitałów a kosztowności. Ponad w porządkach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi relację na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie potrafi odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co odkrywcze oraz fenomenalne w owym kontekście, kilkoro dni później ten samodzielnie zegarek mu rozliczono!), 800 euro dodatkowo globalne dokumenty. Nierzadko słucha się o wybuchach rabunkowych na życia piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, jak ważna ich nie zastać w dworkach (zaś etapem a aktualne nie stanowi barierą – specyfik na obecny problem wie na model Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami miesza się z swoistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie oraz wnikliwie otrzymuje pogróżki i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym a nie jeno w przystępnym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze czołowej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Wszystkiej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia pozycja Lazio w tymże czasie.
Mógłbym poprzeć także trochę takich legend, kiedy kibice w odrębnej linii dawali przeciw piłkarzom, przecież podobno obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie A: mało na mile, porcja na szkoda. Przecież istnieję przekonany, że strachy przenigdy nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.