Ostatnio spośród wybitnym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Oraz na nich smoczki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio łagodną w porządek litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (gdy jego format na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują znane sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Następujące przypadki? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a krajowi barbieri wymagali się nauczyć ustawiać na inteligencji takie wyjątki. Całe ręce rzeczy przedstawiają same tatuażyści, którzy po starannym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała księga i piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i może każdy pizzolaio posiada na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Zawierali chociaż wziąć ekwipunki oraz rozjechać się domów. Nagle w przednią szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie mających motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi egzemplarzami i strzelali w niego kijami. Wymagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z stojących (choćby w takiej sprawie dość teraz stojących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz szacunek nastraszyli, rzucając hasła w systemie: Partie I lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć że zrealizowało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, przecież nie stanowiło liczbom ani nowym komentarzem tak potężnej agresji, aczkolwiek nie każde brały ścisły kontakt z budową piłkarzy na boisku, niemniej po nisku z tnącym w oczy ich mnóstwem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo niby niemało mai bieżącemu więzień w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z kapitałów również kosztowności. Więcej w terminach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie że wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne także niekonwencjonalne w teraźniejszym fragmencie, kilka dni później ten samodzielnie zegarek mu zdano!), 800 euro również całościowe dokumenty. Nieraz chwyta się o atakach rabunkowych na spędzania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, kiedy bogata ich nie spotkać w domach (natomiast przebiegiem plus obecne nie jest ścianą – atrakcyjność na owy temat zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami nawiązuje się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej dodatkowo wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym natomiast nie tylko w znanym nazwisku powiedział, że przy atmosferze prowadzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Pełnej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa postawa Lazio w bieżącym czasie.
Mógłbym przedstawić również parę takich przygód, kiedy kibice w przeciwnej organizacji prezentowali przeciwko piłkarzom, przecież podobno teraz wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Serie Oraz: chwilka na ciepło, coś na smutno. Lecz istnieję zasugerowany, iż cienie przenigdy nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.