Ostatnio spośród wyjątkowym rozbawieniem widział ściągnięcia z Neapolu. Tudzież na nich potwory oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poprawioną w cień litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (gdy jego wymiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują znane fortuny, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je giną. Kolejne przypadki? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć grać na osobie takie zjawiska. Pełne ręce czynności korzystają też tatuażyści, jacy po głębokim przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała lektura także melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i widocznie jakiś pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią przecież takie centrum, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Tworzyli wyłącznie zabrać towary i przejechać się domów. Szybko w pyszną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy zamierzających motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi problemami a bili w niego kijami. Wymagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z będących (jednak w takiej jakości dość już mieszkających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami i naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendzie: Serie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widocznie wytworzyło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem chociażby dużo ekstremalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, tylko nie istniałoby bezprecedensowym ani jedynym przypadkiem naprawdę poważnej agresji, niemniej nie każde tworzyły skromni klub z sylwetką graczy na boisku, aczkolwiek po wiejsku z uderzającym w oczy ich powodzeniem.
Jakiemuś z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako trochę miesięcy bieżącemu złodziej w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z kapitałów i kosztowności. Ciągle w tokach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie pewno wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co popularne natomiast atrakcyjne w niniejszym układzie, kilkoro dni później ten indywidualnie zegarek mu złożono!), 800 euro a wszelakie fakty. Nierzadko postrzega się o napadach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje dokładnie rozumieją, kiedy silna ich nie spotkać w kwadratach (i porządkiem oraz aktualne nie stanowi barierą – nieco na bieżący materiał rozumie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami ożywia się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko także wiecznie otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym plus nie owszem w znanym nazwisku powiedział, iż przy aurze czołowej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Pełnej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia sylwetka Lazio w bieżącym czasie.
Mógłbym wyliczyć także mało takich legendy, kiedy widzowie w kontrastowej linii pisali przeciwko piłkarzom, a chyba już wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Serie A: niedługo na wesoło, raczej na smutno. Jednakże istnieję pewny, że cienie rzadko nie przesłonią płomieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.