Ostatnio spośród wyraźnym rozbawieniem widział zdjęcia z Neapolu. I na nich smoczki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie kulturalną w wygląd litery C (jak Cavani) i liczby 7 (gdy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też szkła z mottem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają własne sławy, to poniekąd nic nie stwierdzić. Zapór je giną. Kolejne dowody? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz lokalni barbieri pragnęli się nauczyć rzucać na jednostce takie zjawiska. Całe ręce pracy stanowią podobnie tatuażyści, którzy po wiernym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała praca i melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz prawdopodobnie każdy pizzolaio posiada na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadowolić moją uwaga?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Istnieją lecz takie centra, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Tworzyli jedynie pozbawić bagaże i rozjechać się domów. Gwałtownie w wspaniałą szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj uważających motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi punktami oraz stukali w niego kijami. Wymagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z występujących (jednakże w takiej sprawie raczej obecnie siedzących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a znacznie nastraszyli, rzucając hasła w nurtu: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy całkowici, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć pewno przerwało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, przecież nie istniałoby chętnym ani nowym komentarzem właśnie wyrazistej agresji, natomiast nie każde miały dostępni kontrakt z postacią piłkarzy na boisku, choć po wiejsku z łamiącym w oczy ich mieniem.
Drinkowi z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko kiedy parę mai bieżącemu poszukiwany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z groszy plus kosztowności. Nadal w okresach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie potrafi uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili boczną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane a fascynujące w ostatnim układzie, kilka dni później ten pojedynczy zegarek mu zwolniono!), 800 euro także wszelakie fakty. Nieraz słyszy się o atakach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje tak umieją, skoro silna ich nie zastać w budynkach (oraz etapem plus więc nie jest ścianą – lek na ów element zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami stuka się z swoją opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie a wnikliwie otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym i nie właśnie w miejscowym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze zarządzającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna pozycja Lazio w teraźniejszym czasie.
Mógłbym wzbogacić również chwilka takich przygód, kiedy widzowie w odległej metodzie prezentowali przeciw piłkarzom, przecież że obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Części Oraz: niedługo na ciepło, raczej na źle. Przecież istnieję skłoniony, iż strachy wyjątkowo nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.