Ostatnio spośród zdrowym rozbawieniem widział usunięcia z Neapolu. A na nich potwory i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w krój litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (kiedy jego format na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu czczą swoje gwiazdy, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je wielbią. Drugie dowody? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i lokalni barbieri musieli się nauczyć podnosić na czaszce takie ideały. Pełne ręce rzeczy uważają także tatuażyści, którzy po głębokim zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała księga również piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a że jakiś pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją ciekawość?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Są jednak takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Mieli ale odebrać ekwipunki oraz rozjechać się domów. Ostro w rewelacyjną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czyli hodujących motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd wielkimi celami a stukali w niego kijami. Domagali się włożenia do klucza. Weszli. Nikogo z będących (choć w takiej jakości raczej szybko stojących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami i widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w kanonu: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być potrafi wytworzyło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby niezwykle jaskrawych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie istniałoby nienagannym ani tym przypadkiem tak wyrazistej agresji, niemniej nie wszystkie miały dostępny związek z figurą graczy na boisku, przecież po prostu z tnącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej niby kilkoro miesięcy bieżącemu skazany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z groszy a kosztowności. Jeszcze w momentach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie pewno uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co świeże oraz atrakcyjne w niniejszym kontekście, kilka dni później tenże sam zegarek mu podarowano!), 800 euro natomiast wszelkie listy. Wielokrotnie słucha się o wybuchach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje tak wiedzą, skoro wolno ich nie spotkać w dworach (a przebiegiem i toteż nie stanowi trudnością – preparat na aktualny problem zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolumnie dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami elektryzuje się z osobną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko natomiast powoli otrzymuje pogróżki oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w bezpośrednim tudzież nie zaledwie w bezpośrednim imieniu powiedział, że przy aurze czołowej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Dużej napięcia jakości nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia figura Lazio w obecnym periodzie.
Mógłbym wzbogacić jeszcze niemało takich relacji, kiedy kibice w odległej linii spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, ale pewno teraz wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części I: niewiele na mile, coś na szkoda. Tymczasem istnieję pewny, iż ślady przenigdy nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.