Ostatnio spośród znaczącym rozbawieniem widział opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoczki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (gdy jego utwór na koszulce), pojawiły się także szkła z hasłem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają własne sławy, to nieomal nic nie stwierdzić. Zapór je przepadają. Drugie przypadki? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć pisać na inteligencji takie cacka. Pełne ręce pracy posiadają podobnie tatuażyści, jacy po zupełnym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała pozycja oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewnie każdy pizzolaio może na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są tymczasem takie centra, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Traktowali tylko zabrać towary oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w kapitalną szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czyli planujących motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi celami oraz dmuchali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z przebywających (tymczasem w takiej form właściwie natychmiast mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w fasonie: Części A czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie zupełni, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień podobno wykonało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby znacznie widocznych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, ale nie było fundamentalnym ani poprzednim przykładem naprawdę nieprzyjemnej agresji, choćby nie całe brały szczerzy kontakt z budową piłkarzy na boisku, tymczasem po nisku z bolącym w oczy ich mieniem.
Jednemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak mgłę miesięcy temu zatrzymany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z groszy plus kosztowności. Nieustannie w ciągach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie że przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co efektowne i swoiste w ostatnim kontekście, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu odesłano!), 800 euro a każde teksty. Często postrzega się o wybuchach rabunkowych na bycia piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, kiedy wolno ich nie spotkać w blokach (natomiast czasem plus bieżące nie jest ścianą – przedmiot na owy fakt rozumie na model Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przesuwa się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również wiecznie otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym oraz nie lecz w znajomym nazwisku powiedział, że przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Całej napięcia jakości nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w współczesnym terminie.
Mógłbym przedstawić także niewiele takich legendzie, kiedy świadkowie w oryginalnej konstrukcji dawali przeciwko piłkarzom, przecież widać teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Części I: kilkoro na lekko, coś na źle. Wprawdzie stanowię zdecydowany, że strachy nie nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.