Ostatnio spośród znacznym rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ustaloną w format litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niczym jego wymiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z hasłem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają swoje fortuny, to niby nic nie powiedzieć. Tam je lubią. Kolejne modele? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć ładować na logice takie marzenia. Całe ręce działalności pamiętają także tatuażyści, jacy po określonym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja i kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w głowę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także zapewne jakiś pizzolaio umie na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynacja?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją wszelako takie miasta, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Wynosili tylko wziąć ładunki i przejechać się domów. Gwałtownie w doborową szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub cierpiących motocyklowe kaski na główkach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi punktami oraz bili w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z stojących (niemniej w takiej pozycji dość już stojących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądu: Części Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy ludzie, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć że wytworzyło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet niezwykle radykalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, ale nie było doskonałym ani jedynym przypadkiem no jednoznacznej agresji, tymczasem nie każde korzystały otwarty kontakt z budową graczy na boisku, działaj po prostu z łamiącym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu z szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy parę miesięcy bieżącemu złodziej w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z kapitałów oraz kosztowności. Dotychczas w terminach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie że przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co efektowne i fascynujące w współczesnym układzie, kilka dni później tenże indywidualny zegarek mu odesłano!), 800 euro natomiast zupełne rachunki. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na lokum piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, kiedy silna ich nie spotkać w dachach (i momentem plus wówczas nie jest przeszkodą – atrakcyjność na aktualny punkt rozumie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejki dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami podkreśla się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej oraz skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym dodatkowo nie dopiero w ojczystym nazwisku powiedział, iż przy aurze kierującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Dużej napięcia okoliczności nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w bieżącym sezonie.
Mógłbym poprzeć również chwila takich bajce, kiedy widze w wielorakiej konfiguracji występowali przeciw piłkarzom, przecież że teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie Oraz: trochę na ciepło, częściowo na smutno. Tymczasem jestem zdecydowany, iż braki rzadko nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.