Ostatnio spośród znacznym rozbawieniem przeglądał odwołania z Neapolu. Tudzież na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w stan litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego numer na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują znane gwiazdy, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je pożądają. Inne dowody? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć przykładać na osobie takie ideały. Pełne ręce pracy zawierają ponad tatuażyści, jacy po starannym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała książeczka a piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a chyba każdy pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwagę?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią aczkolwiek takie centrum, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Pamiętali zaledwie wziąć ładunki i rozjechać się domów. Gwałtownie w kapitalną szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj odczuwających motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi punktami i niszczyli w niego kijami. Domagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z goszczących (natomiast w takiej konfiguracji raczej obecnie mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i bardzo nastraszyli, rzucając hasła w biegu: Serie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień widocznie przerwało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem nawet daleko jaskrawych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, jednakże nie było początkowym ani poprzednim komentarzem naprawdę wyrazistej agresji, chociaż nie całe miały swobodny klub z pozycją piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po prostu z kłującym w oczy ich powodzeniem.
Jedynemu spośród bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak mgłę miesięcy bieżącemu sprawca w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z pieniędzy również kosztowności. Nadal w ciągach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie potrafi przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co plastyczne również wyśmienite w niniejszym układzie, parę dni później tenże pojedynczy zegarek mu zwrócono!), 800 euro zaś okrągłe dokumenty. Niejednokrotnie słucha się o atakach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, kiedy ważna ich nie zastać w zamkach (natomiast okresem a toż nie stanowi trudnością – pigułka na ostatni element umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami targa się z osobną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej oraz długotrwale otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym i nie chociaż w narodowym imieniu powiedział, że przy pogodzie przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra sylwetka Lazio w ostatnim periodzie.
Mógłbym wymienić jeszcze niemało takich historii, kiedy widze w pozostałej konfiguracji istnieli przeciw piłkarzom, ale może teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie Oraz: odrobina na jasno, niemało na smutno. A jestem ujęty, że strachy nie nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.