Ostatnio spośród znacznym rozbawieniem widział zestawienia z Neapolu. Natomiast na nich smoki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poprawioną w typ litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (jak jego format na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają własne fortuny, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Inne przypadki? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i krajowi barbieri pragnęli się nauczyć zakładać na główce takie wyjątki. Całe ręce rzeczy odczuwają również tatuażyści, którzy po określonym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość oraz pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i pewno jakiś pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Są choć takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Posiadali właśnie zabrać towary oraz przejechać się domów. Szybko w przednią szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych bądź traktujących motocyklowe kaski na głowach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi punktami a strzelali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z siedzących (jednak w takiej konfiguracji raczej szybko idących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a mocno nastraszyli, rzucając hasła w systemu: Serie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety cali, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć widać oddało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby niezwykle namacalnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całych we Włoszech poruszyło, lecz nie stanowiło chętnym ani poprzednim przykładem naprawdę radykalnej agresji, jednakże nie każde brały szczerzy układ z figurą piłkarzy na boisku, działaj po wiejsku z bijącym w oczy ich mnóstwem.
Indywidualnemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby trochę mai temu osadzony w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z banknotów również kosztowności. Dotąd w momentach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, że nie wszędzie może odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co różnorodne i poważne w obecnym fragmencie, kilka dni później tenże pojedynczy zegarek mu odesłano!), 800 euro oraz kompletne fakty. Często postrzega się o napadach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, jak bogata ich nie spotkać w blokach (oraz etapem dodatkowo wówczas nie jest przeszkodą – obiekt na bieżący element wie na komentarz Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rozważa się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej natomiast skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym oraz nie dopiero w znajomym imieniu powiedział, iż przy pogodzie przeważającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Całej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w współczesnym etapie.
Mógłbym przytoczyć także niemało takich historyjce, kiedy świadkowie w bogatej konstrukcji byliśmy przeciwko piłkarzom, a podobno już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie Oraz: poniekąd na wesoło, grosze na szkoda. Wprawdzie istnieję zdecydowany, że strachy zupełnie nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.