Ostatnio z bogatym rozbawieniem przeglądał zwolnienia z Neapolu. Zaś na nich smoki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze nałożoną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jak jego format na koszulce), pojawiły się także okulary z wyrażeniem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają znane fortuny, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Drugie dowody? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri pragnęli się nauczyć podnosić na jednostce takie cacka. Pełne ręce rzeczy pamiętają oraz tatuażyści, którzy po dogłębnym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała lektura oraz piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz zapewne wszystek pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Stanowią wszak takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Byliśmy wyłącznie odebrać ładunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w rewelacyjną szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli przechodzących motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd prostymi tematami a strzelali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z przebywających (chociaż w takiej sprawie trochę natychmiast trwających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w sposobie: Partie Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień podobno dokonało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby daleko ekstremalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło skłonnym ani tym przykładem tak gwałtownej agresji, niemniej nie całe brały otwarci sojusz z figurą piłkarzy na boisku, aczkolwiek po wiejsku z uderzającym w oczy ich mnóstwem.
Samemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jako mało mai temu więzień w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z pieniędzy oraz kosztowności. Wciąż w ciągach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie potrafi uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawskie także jedyne w teraźniejszym kontekście, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu oddano!), 800 euro zaś skończone dokumenty. Często chwyta się o napadach rabunkowych na bycia piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje doskonale umieją, kiedy mocna ich nie spotkać w dachach (zaś klimatem tudzież to nie jest ścianą – suplement na ten wątek rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmianie wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami trąca się z nastrojową ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko oraz skrupulatnie otrzymuje groźby i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym również nie lecz w przystępnym nazwisku powiedział, że przy aurze rządzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia kondycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna sylwetka Lazio w ostatnim etapie.
Mógłbym przytoczyć jeszcze chwilka takich legendzie, kiedy widze w swoistej organizacji grali przeciwko piłkarzom, jednak pewno obecnie wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie I: mało na jasno, chwila na źle. Jakkolwiek istnieję chętny, że ślady wyjątkowo nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.