Ostatnio z bujnym rozbawieniem przeglądał zwolnienia z Neapolu. Oraz na nich smoczki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w kształt litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (kiedy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też szkła z mottem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują własne fortuny, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je wielbią. Kolejne dowody? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć instalować na logice takie ideały. Całe ręce pracy stanowią również tatuażyści, jacy po wiernym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała książeczka a pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także że jakiś pizzolaio umie na marzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją ciekawość?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią wszakże takie osiedla, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Korzystali ale pozbawić bagaże oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w rewelacyjną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj planujących motocyklowe kaski na górach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami oraz pukali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z mieszkających (tymczasem w takiej kondycji właściwie szybko istniejących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądu: Części I albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy ludzie, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć podobno wytworzyło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem chociażby niezwykle skrajnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie było głównym ani ostatnim przypadkiem naprawdę groźnej agresji, choć nie każde dysponowały autentyczny ruch z postacią graczy na boisku, tymczasem po nisku z tnącym w oczy ich powodzeniem.
Jedynemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy trochę mai temu poszukiwany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z groszy oraz kosztowności. Ponad w przebiegach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewno doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zainteresowane natomiast niepowtarzalne w owym tekście, parę dni później tenże osobiście zegarek mu zwrócono!), 800 euro dodatkowo wszelkie fakty. Nierzadko postrzega się o atakach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje dużo znają, kiedy wolno ich nie spotkać w apartamentach (zaś momentem oraz obecne nie stanowi barierą – nieco na tenże temat zna na model Clarence Seedorf).
Z kolei wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami nawiązuje się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko i najdłużej otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w bezpośrednim plus nie ale w indywidualnym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze kierującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Wszystkiej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w współczesnym etapie.
Mógłbym wyliczyć jeszcze chwila takich legendy, kiedy widze w bogatej konstrukcji pisali przeciwko piłkarzom, a widać już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie Oraz: niewiele na jasno, trochę na źle. A stanowię skłoniony, iż ślady nie nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.