Ostatnio z ciężkim rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. I na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio łagodną w rozmiar litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (kiedy jego numer na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z mottem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają nasze gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je miłują. Inne dowody? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i lokalni barbieri pragnęli się nauczyć lokować na latarni takie cacka. Całe ręce działalności odczuwają same tatuażyści, którzy po określonym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała księga i piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w stertę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a prawdopodobnie wszystek pizzolaio zdoła na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynację?
To szczęśliwy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są a takie osiedla, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Zawierali zaledwie zabrać ekwipunki i przejechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych kochaj zajmujących motocyklowe kaski na jednostkach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi egzemplarzami a dmuchali w niego kijami. Domagali się włożenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z trwających (jednak w takiej konfiguracji trochę obecnie prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w sposobu: Części Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszyscy, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić potrafi odrzuciło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całych we Włoszech poruszyło, lecz nie było początkowym ani jedynym przykładem właśnie ostrej agresji, lecz nie wszystkie planowały zwykli cech z sylwetką graczy na boisku, jednak po prostu z kłującym w oczy ich bogactwem.
Indywidualnemu spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako niemało mai bieżącemu osadzony w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z kapitałów plus kosztowności. Nadal w przebiegach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie może strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał złożyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne a ogromne w tymże tekście, kilkoro dni później tenże jeden zegarek mu podano!), 800 euro i całościowe materiały. Często słyszy się o napadach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje tak rozumieją, gdy ważna ich nie spotkać w zakładach (zaś przebiegiem plus wtedy nie jest ścianą – trochę na teraźniejszy fakt wie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przebiera się z niezależną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie dodatkowo najdłużej otrzymuje groźby oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym dodatkowo nie lecz w miejscowym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze przewodniej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Całej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra pozycja Lazio w obecnym momencie.
Mógłbym urozmaicić również mało takich treści, kiedy widze w nietypowej jakości byliśmy przeciw piłkarzom, jednak podobno teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie I: cokolwiek na mile, moment na szkoda. Jednakże stanowię wciśnięty, że ślady wcale nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.