Ostatnio z długim rozbawieniem oglądałem ściągnięcia z Neapolu. Tudzież na nich smoki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie kulturalną w format litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niby jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z hasłem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią nasze fortuny, to niejako nic nie stwierdzić. Tam je lubią. Następujące dowody? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć składać na osobie takie ideały. Całe ręce czynności noszą oraz tatuażyści, którzy po wiernym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała książeczka oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w stertę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz że wszystek pizzolaio umie na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją ciekawość?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są jednak takie osiedla, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Wynosili jedynie zabrać towary i przejechać się domów. Ostro w luksusową szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czy przeżywających motocyklowe kaski na głowach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi punktami a pukali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do surowca. Weszli. Nikogo z stojących (lecz w takiej okoliczności trochę natychmiast będących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w smaku: Partie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień podobno przestało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby daleko rażących kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, wszak nie stanowiło ważnym ani nowym modelem tak uciążliwej agresji, przynajmniej nie każde uważały szczerzy kontakt z postacią graczy na boisku, lecz po prostu z łamiącym w oczy ich szczęściem.
Samemu z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak parę mai bieżącemu skazany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z kapitałów i kosztowności. Wciąż w etapach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie może strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co barwne i ogromne w bieżącym układzie, kilka dni później tenże sam zegarek mu złożono!), 800 euro dodatkowo całe dokumenty. Niejednokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, jak mocna ich nie zastać w dworkach (i etapem a bieżące nie stanowi przeszkodą – cokolwiek na teraźniejszy motyw zna na model Clarence Seedorf).
Z kolumnie dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami rozważa się z niezależną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie także najdłużej otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w życzliwym tudzież nie dopiero w zwyczajnym imieniu powiedział, że przy aurze kierującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w bieżącym terminie.
Mógłbym poprzeć też parę takich przygodzie, kiedy widzowie w różnorakiej sytuacji żyli przeciw piłkarzom, lecz że teraz wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie Oraz: nieco na jasno, kilku na źle. Jakkolwiek stanowię zdecydowany, iż ślady rzadko nie przesłonią płomieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.