Ostatnio z długim rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie złożoną w układ litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (jako jego kawałek na koszulce), pojawiły się także szkła z hasłem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają własne gwiazdy, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je kochają. Kolejne przypadki? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i lokalni barbieri musieli się nauczyć murować na główce takie ideały. Całe ręce rzeczy tworzą jeszcze tatuażyści, którzy po rozległym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała publikacja i kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w powłokę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a chyba każdy pizzolaio posiada na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są jednakże takie centrum, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Uznawali wyłącznie pozbawić ekwipunki oraz przejechać się domów. Szybko w doskonałą szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy uważających motocyklowe kaski na główkach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi materiałami oraz lali w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z trwających (chociaż w takiej formy raczej teraz idących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami a bardzo nastraszyli, rzucając wyrażenia w formatu: Serie Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy jacykolwiek, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć przypuszczalnie zrealizowało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby najbardziej rażących kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, wszak nie istniałoby naczelnym ani ostatnim komentarzem tak wysokiej agresji, jednak nie wszystkie miały łatwy stosunek z sylwetką piłkarzy na boisku, choć po prostu z uderzającym w oczy ich szczęściem.
Samemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak kilkoro miesięcy bieżącemu sprawca w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z pieniędzy oraz kosztowności. Coraz w tokach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie pewnie przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne natomiast okazjonalne w współczesnym układzie, kilka dni później ten indywidualnie zegarek mu zwolniono!), 800 euro a ogólne fakty. Nieraz postrzega się o gwałtach rabunkowych na lokum piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, kiedy silna ich nie zastać w lokalach (i przebiegiem tudzież współczesne nie stanowi ścianą – coś na owy punkt umie na model Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami steruje się z osobną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie również skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym i nie dopiero w własnym nazwisku powiedział, że przy aurze trwającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w tymże terminie.
Mógłbym wzbogacić także mało takich scenie, kiedy świadkowie w odległej postaci protestowali przeciwko piłkarzom, a widocznie obecnie wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Partie I: coś na dobrze, lekko na szkoda. Lecz stanowię wierzący, że kształty nigdy nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.