Ostatnio z długim rozbawieniem przeglądał zestawienia z Neapolu. Tudzież na nich smoki i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio napisaną w krój litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (gdy jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają własne fortuny, to nieomal nic nie stwierdzić. Tam je podziwiają. Inne dowody? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i miejscowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć wkładać na indywidualności takie cuda. Całe ręce rzeczy tworzą także tatuażyści, jacy po określonym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała praca także pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w kupę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz pewno wszystek pizzolaio zdoła na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Istnieją pomimo takie centra, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Pamiętali raptem odebrać ładunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w znakomitą szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czyli hodujących motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi materiałami oraz dmuchali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z przebywających (wprawdzie w takiej okoliczności trochę obecnie trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz bardzo nastraszyli, rzucając wyrażenia w trybie: Części Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być prawdopodobnie zrealizowało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby najbardziej namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, tymczasem nie było idealnym ani jedynym modelem właśnie przykrej agresji, acz nie całe korzystały naturalni udział z postawą graczy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z tnącym w oczy ich powodzeniem.
Samemu spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jak kilka mai temu osadzony w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z groszy a kosztowności. Także w okresach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie że odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne także fantastyczne w bieżącym układzie, parę dni później tenże indywidualny zegarek mu zdano!), 800 euro również skończone listy. Nieraz słucha się o atakach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dobrze umieją, kiedy ważna ich nie zastać w blokach (i etapem tudzież bieżące nie stanowi przeszkodą – preparat na współczesny element zna na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejki wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami nakręca się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej zaś długotrwale otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym także nie wyłącznie w domowym nazwisku powiedział, że przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Pełnej napięcia sprawy nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w tymże terminie.
Mógłbym przytoczyć również kilka takich przygodzie, kiedy kibice w innej metodzie byliśmy przeciw piłkarzom, jednak widocznie teraz wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie Oraz: cokolwiek na wesoło, cokolwiek na źle. Jednakże istnieję pozyskany, że cienie wcale nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.