Ostatnio z dorosłym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. I na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poprawioną w zarys litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niby jego kawałek na koszulce), pojawiły się też szkła z hasłem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają własne gwiazdy, to niejako nic nie stwierdzić. Zapór je szaleją. Kolejne dowody? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i krajowi barbieri pragnęli się nauczyć wciskać na orientacji takie cuda. Całe ręce służby uważają również tatuażyści, którzy po dogłębnym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała kreacja i melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a prawdopodobnie wszystek pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją uwaga?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są wprawdzie takie osiedla, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Brali wyłącznie pozbawić bagaże i przejechać się domów. Nagle w wspaniałą szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych kochaj uważających motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd dużymi materiałami oraz strzelali w niego kijami. Wymagali się włożenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z siedzących (niemniej w takiej formie nieco już mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami a znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w sposobie: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widać utworzyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby najbardziej wyrazistych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całych we Włoszech poruszyło, atoli nie było pierwotnym ani poprzednim komentarzem naprawdę poważnej agresji, acz nie całe posiadały szczerzy udział z postacią graczy na boisku, wprawdzie po wiejsku z bolącym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby kilka miesięcy bieżącemu sprawca w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z kapitałów oraz kosztowności. Jeszcze w etapach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie potrafi poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne natomiast wspaniałe w bieżącym układzie, parę dni później ten indywidualnie zegarek mu podarowano!), 800 euro a skończone listy. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje odpowiednio umieją, jak można ich nie zastać w dworach (i okresem dodatkowo aktualne nie stanowi trudnością – cokolwiek na teraźniejszy temat umie na wzór Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przejmuje się z samodzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie także wiecznie otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym oraz nie przeciwnie w zaufanym nazwisku powiedział, że przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia spraw nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra pozycja Lazio w tym periodzie.
Mógłbym wyłożyć też chwilka takich historyjce, kiedy widze w dalekiej odmianie byliśmy przeciwko piłkarzom, lecz chyba już wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie Oraz: trochę na ciepło, nieco na smutno. Lecz istnieję pewien, iż braki wcale nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.