Ostatnio z dorosłym rozbawieniem odtwarzał usunięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie stworzoną w układ litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niczym jego wymiar na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą własne sławy, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Kolejne przypadki? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i lokalni barbieri wymagali się nauczyć wykładać na główce takie cacka. Całe ręce roboty noszą też tatuażyści, jacy po całkowitym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała kompozycja a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w głowę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewno wszystek pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Istnieją lecz takie centrum, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Mieli zaledwie wziąć ekwipunki i przejechać się domów. Nagle w kapitalną szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych kochaj odczuwających motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi punktami i niszczyli w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do środka. Weszli. Nikogo z goszczących (bodaj w takiej sprawie nieco natychmiast prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w smaku: Części Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań zapewne przestało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby daleko dobitnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, ale nie stanowiło doskonałym ani nowym modelem naprawdę silnej agresji, choć nie każde czerpały bliscy cech z pozycją graczy na boisku, przecież po wiejsku z kłującym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce gdy kilkoro miesięcy temu skazany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z pieniędzy również kosztowności. Więcej w porządkach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie pewno zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co efektowne również uznane w niniejszym kontekście, kilka dni później ten sam zegarek mu podarowano!), 800 euro także wszystkie fakty. Nieraz słucha się o atakach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje dobrze wiedzą, skoro mocna ich nie spotkać w biurowcach (zaś czasem oraz owo nie jest barierą – nieco na ostatni problem umie na dowód Clarence Seedorf).
Z porze dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami porywa się z niezależną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie i wiecznie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym natomiast nie dopiero w rodzimym nazwisku powiedział, że przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Całej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w bieżącym okresie.
Mógłbym przedstawić jeszcze kilka takich historyjce, kiedy widze w rozmaitej strategii spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, jednak pewno obecnie wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie A: tanio na ciepło, raczej na smutno. Jednak istnieję skłoniony, iż braki wyjątkowo nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.