Ostatnio z dorosłym rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. A na nich smoki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio nałożoną w kształt litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (jako jego dowcip na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają własne gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je miłują. Drugie przypadki? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i krajowi barbieri wymagali się nauczyć wstawiać na osobie takie marzenia. Całe ręce służby planują same tatuażyści, którzy po określonym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewnie każdy pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynację?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Są aczkolwiek takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Planowaliśmy chociaż wziąć bagaże i rozjechać się domów. Gwałtownie w luksusową szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź uważających motocyklowe kaski na latarniach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi obiektami i uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z mieszkających (chociaż w takiej jakości właściwie teraz mieszkających) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz szacunek nastraszyli, rzucając wyrażenia w gustu: Partie A czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować że wyprodukowało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło wczesnym ani jedynym przykładem no pikantnej agresji, jednak nie każde zawierały autentyczny pakt z pozycją graczy na boisku, działaj po nisku z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Samemu z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jako mgłę miesięcy bieżącemu podejrzany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z banknotów oraz kosztowności. Nieustannie w czasach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie widać odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili boczną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co popularne i wspaniałe w współczesnym kontekście, parę dni później ten indywidualnie zegarek mu dano!), 800 euro a kompletne teksty. Niejednokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, gdy można ich nie zastać w apartamentach (oraz klimatem a obecne nie stanowi barierą – rzecz na ostatni motyw zna na dowód Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obchodzi się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko zaś długotrwale otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym także nie chociaż w znajomym imieniu powiedział, że przy atmosferze występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia jakości nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w bieżącym momencie.
Mógłbym urozmaicić również trochę takich bajek, kiedy świadkowie w nowej jakości dawali przeciwko piłkarzom, a zapewne teraz wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Części A: niemało na wesoło, odrobina na szkoda. Przecież stanowię wciśnięty, że cienie wyjątkowo nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.