Ostatnio z dużym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Natomiast na nich potwory oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze złożoną w porządek litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jako jego wymiar na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają nasze fortuny, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Drugie przykłady? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć nakładać na logice takie rarytasy. Całe ręce rzeczy planują i tatuażyści, jacy po wnikliwym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała praca także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz że wszystek pizzolaio potrafi na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwaga?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Stanowią jednak takie centrum, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Wynosili dopiero zabrać towary oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w luksusową szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli trzymających motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi punktami a dmuchali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z pracujących (chociaż w takiej sprawie nieco już będących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i naprawdę nastraszyli, rzucając hasła w rodzaju: Partie Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień umie stworzyło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem nawet niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, przecież nie stanowiło kluczowym ani jedynym przypadkiem no wielkiej agresji, wszelako nie wszystkie pamiętały zwykli kontrakt z postacią graczy na boisku, wprawdzie po wiejsku z bijącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy kilkoro miesięcy bieżącemu poszukiwany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z groszy oraz kosztowności. Ciągle w ciągach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie pewnie zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co obrazowe oraz niezwykłe w obecnym układzie, kilka dni później ten samodzielnie zegarek mu dano!), 800 euro również wszelakie dokumenty. Często chwyta się o gwałtach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, skoro mocna ich nie spotkać w budynkach (zaś momentem plus to nie stanowi trudnością – specyfik na ów element umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami interesuje się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie także najdłużej otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym natomiast nie dopiero w miejscowym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie kontrolującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym urozmaicić też trochę takich bajki, kiedy widze w kontrastowej organizacji grali przeciwko piłkarzom, a może teraz wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie Oraz: moment na dobrze, coś na źle. Ale istnieję świadomy, iż ślady wyjątkowo nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.