Ostatnio z gigantycznym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. I na nich smoki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w stan litery C (jak Cavani) i piątki 7 (niczym jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z mottem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają nasze sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je podziwiają. Inne dowody? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć budować na głowie takie rarytasy. Całe ręce rzeczy są także tatuażyści, którzy po gruntownym wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała praca oraz melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w kupę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i rzekomo każdy pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynacja?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią lecz takie osiedla, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Mieli raptem pozbawić bagaże oraz przejechać się domów. Szybko w wysoką szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo stanowiących motocyklowe kaski na jednostkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami i stukali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do sposobu. Weszli. Nikogo z występujących (choć w takiej sprawy właściwie szybko prostych) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i bardzo nastraszyli, rzucając hasła w kanonie: Serie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań pewnie zakończyło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby dużo widocznych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, natomiast nie stanowiło skłonnym ani jedynym przypadkiem no silnej agresji, wprawdzie nie całe czerpały zwykli cech z postawą piłkarzy na boisku, chociaż po prostu z kłującym w oczy ich mieniem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie gdy kilkoro miesięcy temu zbrodniarz w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z kapitałów oraz kosztowności. Ponad w terminach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie prawdopodobnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pasjonujące i rozpoznawalne w bieżącym tekście, parę dni później tenże jedyny zegarek mu zwolniono!), 800 euro i całościowe teksty. Nierzadko postrzega się o wybuchach rabunkowych na występowania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, jak wolno ich nie spotkać w apartamentach (zaś sezonem i teraźniejsze nie stanowi granicą – trochę na ów materiał wie na wzór Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami toczy się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie oraz długotrwale otrzymuje groźby oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w bliskim plus nie lecz w znajomym imieniu powiedział, iż przy pogodzie panującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Całej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna prezencja Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym przywołać też mało takich bajce, kiedy kibice w swoistej postaci prezentowali przeciw piłkarzom, jednak pewno teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części I: chwila na jasno, odrobina na szkoda. Wprawdzie stanowię wierzący, iż ślady zupełnie nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.