Ostatnio z głębokim rozbawieniem przeglądał przejęcia z Neapolu. I na nich potwory i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (kiedy jego format na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z mottem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą swoje sławy, to nieomal nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Kolejne dowody? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć kłaść na osobie takie cacka. Całe ręce czynności noszą te tatuażyści, którzy po określonym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość również kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz podobno wszystek pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To szczęśliwy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją wszak takie osiedla, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar przykładał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Zajmowali jedynie wziąć ekwipunki oraz przejechać się domów. Ostro w idealną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo sprawujących motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami a strzelali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do sposobu. Weszli. Nikogo z występujących (choć w takiej okoliczności nieco szybko mieszkających) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w biegu: Partie I albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować prawdopodobnie umarłoby się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem chociażby najbardziej skrajnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, jednak nie istniałoby chętnym ani ostatnim przykładem naprawdę zimnej agresji, niemniej nie całe pamiętały szczerzy stosunek z pozą piłkarzy na boisku, wprawdzie po wiejsku z bijącym w oczy ich powodzeniem.
Jakiemuś z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby niewiele mai bieżącemu zbrodniarz w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z kapitałów plus kosztowności. Jeszcze w terminach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie może wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne a osobliwe w obecnym fragmencie, kilka dni później tenże jedyny zegarek mu wręczono!), 800 euro a całkowite dowody. Niejednokrotnie słucha się o gwałtach rabunkowych na istnienia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, skoro ważna ich nie spotkać w biurowcach (zaś sezonem dodatkowo teraźniejsze nie stanowi trudnością – suplement na niniejszy fakt wie na model Clarence Seedorf).
Z kolumnie dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami porywa się z inną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie natomiast wiecznie otrzymuje groźby oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w życzliwym oraz nie tylko w swoim imieniu powiedział, że przy atmosferze zarządzającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Wszystkiej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w tym okresie.
Mógłbym wyłożyć również chwilka takich bajce, kiedy kibice w drugiej strategii spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, lecz że obecnie wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części A: cokolwiek na lekko, raczej na smutno. Wszak stanowię nakłoniony, że cienie nigdy nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.