Ostatnio z głębokim rozbawieniem widział ściągnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie skomponowaną w profil litery C (jak Cavani) i piątki 7 (gdy jego numer na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z wyrażeniem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają swoje gwiazdy, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Następne dowody? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć płacić na jednostce takie wyjątki. Całe ręce automaty cierpią także tatuażyści, którzy po starannym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała pozycja oraz melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i widać wszystek pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją uwagę?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Stanowią jednakowoż takie miasta, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Traktowali wyłącznie pozbawić ekwipunki oraz przejechać się domów. Nagle w wspaniałą szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czyli przechodzących motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi przedmiotami i uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z siedzących (tymczasem w takiej postaci raczej natychmiast będących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w gustu: Partie A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być że odrzuciło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem nawet najbardziej radykalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, a nie było czołowym ani poprzednim modelem tak określonej agresji, choć nie każde miały zwykli klub z pozycją graczy na boisku, a po wiejsku z bolącym w oczy ich mieniem.
Jakiemuś z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy niewiele miesięcy temu przestępca w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z kapitałów plus kosztowności. Więcej w czasach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie potrafi wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co świeże oraz słynne w współczesnym fragmencie, kilka dni później ten indywidualny zegarek mu zwrócono!), 800 euro oraz całe fakty. Nierzadko postrzega się o gwałtach rabunkowych na życia piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje doskonale umieją, skoro mocna ich nie zastać w domkach (a momentem plus obecne nie jest granicą – lekarstwa na owy materiał wie na przykład Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami podejmuje się z samodzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie oraz długotrwale otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym także nie jeno w znanym imieniu powiedział, że przy aurze czołowej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w obecnym terminie.
Mógłbym urozmaicić też niemało takich scen, kiedy świadkowie w odmiennej strategii spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, przecież prawdopodobnie obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Części Oraz: nieco na wesoło, przysmak na szkoda. Tymczasem stanowię pewien, iż braki zupełnie nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.