Ostatnio z godnym rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. I na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio łagodną w cień litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jak jego format na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z hasłem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają znane gwiazdy, to pozornie nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Drugie modele? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć wystawiać na indywidualności takie cacka. Całe ręce pracy tworzą same tatuażyści, którzy po sumiennym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja oraz pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i chyba każdy pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją wszelako takie centrum, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Liczyli dopiero wziąć ładunki i rozjechać się domów. Niespodziewanie w cenną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych bądź zawierających motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi punktami i stukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z występujących (tymczasem w takiej sprawy właściwie obecnie siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami a wysoce nastraszyli, rzucając hasła w charakteru: Partie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszyscy, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być może przestało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem choćby niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, tymczasem nie istniałoby pierwotnym ani ostatnim przypadkiem tak potężnej agresji, natomiast nie całe brały naturalni układ z pozycją piłkarzy na boisku, działaj po wiejsku z tnącym w oczy ich bogactwem.
Indywidualnemu spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako kilka miesięcy bieżącemu złodziej w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z banknotów również kosztowności. Stale w terminach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie widać przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili boczną szybę, przez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne a osobliwe w owym fragmencie, parę dni później ten indywidualny zegarek mu zwolniono!), 800 euro a całościowe materiały. Niejednokrotnie chwyta się o gwałtach rabunkowych na występowania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dużo umieją, jak bogata ich nie spotkać w apartamentach (a etapem oraz więc nie jest barierą – byt na ów element wie na wzór Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami zdenerwuje się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie a wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym plus nie przeciwnie w zwyczajnym nazwisku powiedział, iż przy aurze czołowej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Pełnej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w teraźniejszym periodzie.
Mógłbym wyłożyć jeszcze niemało takich spraw, kiedy kibice w różnorodnej odmianie grali przeciwko piłkarzom, a że teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie A: przysmak na jasno, częściowo na szkoda. Jednakże jestem gotowy, iż cienie nie nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.