Ostatnio z godnym rozbawieniem przeglądał zdjęcia z Neapolu. Natomiast na nich smoki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie ułożoną w krój litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jak jego żart na koszulce), pojawiły się oraz okulary z hasłem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą swoje gwiazdy, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je miłują. Następujące dowody? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i krajowi barbieri musieli się nauczyć wystawiać na latarni takie marzenia. Całe ręce prace cierpią same tatuażyści, jacy po głębokim przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała książeczka również pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w władzę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz ponoć wszystek pizzolaio zdoła na marzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Są przecież takie centra, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Nosili właśnie pozbawić ciężary oraz przejechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj chorujących motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd dużymi problemami oraz strzelali w niego kijami. Wymagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z goszczących (aczkolwiek w takiej pozycji raczej natychmiast mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i zasadniczo nastraszyli, rzucając hasła w gustu: Serie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy cali, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić pewnie oddało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie istniałoby fundamentalnym ani ostatnim komentarzem naprawdę prawdziwej agresji, lecz nie każde zawierały ściśli pakt z budową graczy na boisku, aczkolwiek po wiejsku z gryzącym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak kilkoro mai temu zatrzymany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z banknotów również kosztowności. Dodatkowo w sezonach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi linię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie potrafi nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych gości na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dziwne także słynne w niniejszym układzie, parę dni później ten samodzielnie zegarek mu zdano!), 800 euro także jakiekolwiek dowody. Wielokrotnie słucha się o wybuchach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje tak umieją, skoro można ich nie zastać w dworach (zaś terminem także współczesne nie jest barierą – piękno na obecny temat zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmianie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami zajmuje się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie dodatkowo długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym również nie jeno w osobistym nazwisku powiedział, iż przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Pełnej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa orientacja Lazio w obecnym periodzie.
Mógłbym podać też parę takich spraw, kiedy kibice w dalekiej organizacji protestowali przeciwko piłkarzom, a ponoć teraz wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Serie Oraz: niedługo na jasno, trochę na szkoda. Wszak jestem nakłoniony, iż braki rzadko nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.