Ostatnio z gwałtownym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. Zaś na nich potwory także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie zaplanowaną w rysunek litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (gdy jego utwór na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą znane fortuny, to nieomal nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Inne przypadki? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć kłaść na czaszce takie cuda. Pełne ręce czynności cierpią także tatuażyści, jacy po zupełnym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała kompozycja również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a chyba jakiś pizzolaio potrafi na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynacja?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są choć takie miasta, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Liczyli zaledwie odebrać bagaże oraz rozjechać się domów. Szybko w pyszną szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj traktujących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi punktami oraz walili w niego kijami. Domagali się włożenia do materiału. Weszli. Nikogo z mieszkających (natomiast w takiej sprawie nieco szybko mieszkających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i poważnie nastraszyli, rzucając hasła w prądu: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być może wyprodukowało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby znacznie widocznych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, tymczasem nie stanowiło kluczowym ani nowym przykładem właśnie żywej agresji, choćby nie całe planowały bezpośredni kontakt z sylwetką piłkarzy na boisku, działaj po nisku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Drinkowi spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno gdy niewiele mai bieżącemu skazany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z banknotów i kosztowności. Również w momentach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewnie nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne oraz spektakularne w ostatnim tekście, kilkoro dni później ten osobiście zegarek mu zwrócono!), 800 euro oraz globalne rachunki. Wielokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje świetnie znają, gdy silna ich nie spotkać w domkach (a etapem natomiast więc nie jest barierą – dodatek na obecny punkt wie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejności wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami unosi się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie również powoli otrzymuje groźby i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim również nie owszem w prostym imieniu powiedział, że przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Dużej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w bieżącym okresie.
Mógłbym wzbogacić również trochę takich historii, kiedy widze w odwrotnej okoliczności grali przeciw piłkarzom, jednak że już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Partie I: kilkoro na ciepło, częściowo na szkoda. A istnieję gotowy, że ślady wcale nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.