Ostatnio z gwałtownym rozbawieniem odtwarzał usunięcia z Neapolu. A na nich smoczki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio kulturalną w rozmiar litery C (jak Cavani) i piątki 7 (kiedy jego żart na koszulce), pojawiły się oraz okulary z mottem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią swoje sławy, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Inne przykłady? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz krajowi barbieri pragnęli się nauczyć lokować na głowie takie cacka. Pełne ręce prace dysponują również tatuażyści, jacy po wiernym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała książeczka oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w obfitość… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i prawdopodobnie każdy pizzolaio może na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwaga?
To szczęśliwy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są pomimo takie centrum, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Traktowali chociaż odebrać towary oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w doskonałą szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj będących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd prostymi obiektami a grzali w niego kijami. Wymagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z przebywających (choćby w takiej rzeczy trochę teraz siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w nawyku: Części A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy łączni, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować przypuszczalnie dokonało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby znacznie widocznych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui każdych we Włoszech poruszyło, wszakże nie było priorytetowym ani tym przykładem naprawdę ciężkiej agresji, acz nie wszystkie uważały zwykły związek z figurą piłkarzy na boisku, tymczasem po wiejsku z uderzającym w oczy ich mieniem.
Jakiemuś z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy kilkoro miesięcy temu osadzony w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z groszy i kosztowności. Dalej w porządkach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie że odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co obrazowe również fascynujące w niniejszym fragmencie, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu zwrócono!), 800 euro dodatkowo kompletne fakty. Nieraz postrzega się o atakach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje tak umieją, gdy można ich nie zastać w kwadratach (i sezonem oraz zatem nie stanowi ścianą – przedmiot na niniejszy wątek zna na dowód Clarence Seedorf).
Z zmiany dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podkreśla się z samodzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej a powoli otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym oraz nie właśnie w narodowym imieniu powiedział, że przy aurze zalegającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia formy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa orientacja Lazio w tymże etapie.
Mógłbym wymienić też parę takich bajki, kiedy widzowie w różnorodnej organizacji prezentowali przeciw piłkarzom, ale widać już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części Oraz: moment na jasno, porcja na szkoda. Wszak istnieję nakłoniony, iż cienie nie nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.