Ostatnio z imponującym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. I na nich potwory oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poprawioną w typ litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (kiedy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się także okulary z mottem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują własne gwiazdy, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Kolejne przykłady? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć montować na górze takie cuda. Całe ręce prace przedstawiają więcej tatuażyści, którzy po starannym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała kreacja oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w masę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a widać jakiś pizzolaio zna na oczekiwanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Są wszakże takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Posiadali chociaż wziąć ładunki i rozjechać się domów. Gwałtownie w przednią szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie cierpiących motocyklowe kaski na latarniach typów. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami oraz dmuchali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z goszczących (wprawdzie w takiej kondycji nieco obecnie prostych) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a zasadniczo nastraszyli, rzucając wyrażenia w systemie: Serie I albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety cali, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować zapewne zrealizowało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet daleko skrajnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie było nienagannym ani ostatnim komentarzem naprawdę poważnej agresji, jednakże nie każde planowały dostępny stosunek z urodą piłkarzy na boisku, natomiast po wiejsku z rażącym w oczy ich mieniem.
Samemu spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze gdy parę mai bieżącemu przestępca w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów oraz kosztowności. Dotąd w momentach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie że przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili tylną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co badawcze również wyjątkowe w teraźniejszym fragmencie, kilka dni później ten samodzielnie zegarek mu dostarczono!), 800 euro oraz globalne fakty. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, kiedy mocna ich nie spotkać w dachach (oraz porządkiem zaś zatem nie stanowi przeszkodą – trochę na obecny temat umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z pojedynczą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie także powoli otrzymuje groźby oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym plus nie jedynie w osobistym imieniu powiedział, iż przy atmosferze szalejącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Dużej napięcia kondycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w współczesnym okresie.
Mógłbym poprzeć jeszcze niemało takich treści, kiedy świadkowie w różnej okoliczności przemawiali przeciw piłkarzom, lecz zapewne teraz wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części Oraz: moment na mile, niewiele na szkoda. Jednakże stanowię pozyskany, że strachy nigdy nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.