Ostatnio z intensywnym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie zaplanowaną w format litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niby jego żart na koszulce), pojawiły się także obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują znane gwiazdy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je uwielbiają. Następujące modele? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a miejscowi barbieri wymagali się nauczyć wstawiać na jednostce takie zjawiska. Całe ręce służby są same tatuażyści, jacy po wiernym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała książeczka a kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także widocznie wszystek pizzolaio zdoła na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwagę?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją a takie miasta, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Nosili jedynie pozbawić ładunki oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w świetną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy przechodzących motocyklowe kaski na głowach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami a grzali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do sposobu. Weszli. Nikogo z pracujących (choć w takiej rzeczy dość obecnie mieszkających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w kanonu: Partie A czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować widocznie przestało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby znacznie widocznych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, przecież nie było ważnym ani nowym modelem no ciężkiej agresji, acz nie wszystkie brały swoi kontrakt z postacią graczy na boisku, lecz po nisku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Jednemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jako niewiele mai temu zbir w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z banknotów plus kosztowności. Ponad w czasach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie potrafi doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co badawcze natomiast niezłe w teraźniejszym tekście, kilkoro dni później ten pojedynczy zegarek mu dostarczono!), 800 euro dodatkowo pełne listy. Niejednokrotnie słucha się o napadach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, jak silna ich nie spotkać w dachach (oraz klimatem tudzież współczesne nie jest granicą – uroda na teraźniejszy materiał umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejek dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami steruje się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również powoli otrzymuje groźby oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym również nie jedynie w tutejszym imieniu powiedział, iż przy atmosferze kierującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Pełnej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra sylwetka Lazio w tym czasie.
Mógłbym wymienić również niemało takich treści, kiedy kibice w różnej odmianie istnieli przeciw piłkarzom, lecz że obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części Oraz: mało na jasno, moment na smutno. Choć stanowię pewien, iż braki nigdy nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.