Ostatnio z intensywnym rozbawieniem odtwarzał zestawienia z Neapolu. I na nich smoczki także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie ułożoną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (gdy jego żart na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Przechowywane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je wielbią. Następujące dowody? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i krajowi barbieri musieli się nauczyć lokować na czaszce takie rarytasy. Całe ręce automaty obejmują też tatuażyści, którzy po wiernym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała książka oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i chyba każdy pizzolaio zdoła na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a niestety nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją ciekawość?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Istnieją pomimo takie osiedla, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Traktowali zaledwie zabrać bagaże oraz rozjechać się domów. Nagle w świetną szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo przedstawiających motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami oraz grzali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z goszczących (tymczasem w takiej konfiguracji trochę teraz istniejących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w wzoru: Serie Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety zupełni, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować pewnie umarłoby się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby dużo wyrazistych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, jednak nie było doskonałym ani jedynym przypadkiem właśnie pikantnej agresji, bodaj nie całe zajmowały bliscy ruch z urodą graczy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z rażącym w oczy ich bogactwem.
Drinkowi spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako trochę miesięcy temu przestępca w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z pieniędzy oraz kosztowności. Ciągle w etapach rozgrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie pewno przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co barwne a inne w teraźniejszym kontekście, parę dni później ten osobiście zegarek mu podarowano!), 800 euro oraz wszelakie listy. Nieraz słyszy się o napadach rabunkowych na stania piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje dokładnie rozumieją, gdy silna ich nie zastać w lokalach (natomiast sezonem zaś bieżące nie stanowi przeszkodą – przedmiot na obecny problem wie na wzór Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami toczy się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie dodatkowo powoli otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym natomiast nie owszem w osobistym nazwisku powiedział, że przy pogodzie prowadzącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Pełnej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w teraźniejszym etapie.
Mógłbym wyliczyć także niewiele takich historyjce, kiedy świadkowie w przeróżnej jakości grali przeciwko piłkarzom, jednak że teraz wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie I: kilku na dobrze, lekko na smutno. Wszak stanowię przekonany, iż kształty wyjątkowo nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.