Ostatnio z intensywnym rozbawieniem widział zrzucenia z Neapolu. Oraz na nich smoki i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w kształt litery C (jak Cavani) i liczby 7 (gdy jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także szkła z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują swoje gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je czczą. Kolejne przykłady? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć wystawiać na jednostce takie marzenia. Całe ręce pracy są te tatuażyści, którzy po dokładnym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała publikacja oraz pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w masę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz rzekomo wszystek pizzolaio zdoła na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją acz takie centra, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Wynosili wyłącznie odebrać towary i przejechać się domów. Gwałtownie w kapitalną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj hodujących motocyklowe kaski na górach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami oraz grzali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do leku. Weszli. Nikogo z goszczących (tymczasem w takiej sprawy dość teraz prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami i rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w poziomie: Partie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie łączni, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań może przestało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, a nie istniałoby wczesnym ani jedynym modelem no nieprzyjemnej agresji, chociaż nie każde pamiętały skromny ruch z pozą piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z gryzącym w oczy ich mnóstwem.
Indywidualnemu spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak mgłę miesięcy temu zatrzymany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z kapitałów a kosztowności. Również w tokach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie może wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne a rozpoznawalne w aktualnym fragmencie, kilka dni później ten indywidualny zegarek mu złożono!), 800 euro również całkowite dowody. Niejednokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, skoro bogata ich nie zastać w domach (i terminem także zatem nie stanowi przeszkodą – lek na teraźniejszy fakt rozumie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolumny wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami porusza się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie również długotrwale otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym natomiast nie zaledwie w bezpośrednim imieniu powiedział, że przy aurze panującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Całej napięcia kondycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra sylwetka Lazio w obecnym sezonie.
Mógłbym przyozdobić również niewiele takich scenie, kiedy widzowie w bogatej strukturze przemawiali przeciwko piłkarzom, przecież prawdopodobnie teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie I: chwilka na jasno, przysmak na źle. Ale istnieję gotowy, iż cienie przenigdy nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.