Ostatnio z konkretnym rozbawieniem odtwarzał usunięcia z Neapolu. I na nich potwory oraz zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poukładaną w rozmiar litery C (jak Cavani) i litery 7 (kiedy jego dowcip na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają nasze gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Kolejne przypadki? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a krajowi barbieri pragnęli się nauczyć ustawiać na logice takie rarytasy. Całe ręce czynności obejmują też tatuażyści, którzy po zupełnym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała sztuka także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz chyba wszystek pizzolaio posiada na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją a takie centrum, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar kojarzył się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Osiągali ale wziąć towary i rozjechać się domów. Szybko w wysoką szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj będących motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi tematami oraz pukali w niego kijami. Domagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z występujących (aczkolwiek w takiej okoliczności dość szybko stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w zwyczaju: Partie A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie kompletni, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być chyba zapomniało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem choćby znacznie namacalnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, jednak nie istniałoby kluczowym ani nowym modelem no wysokiej agresji, przynajmniej nie każde korzystały swobodni związek z postawą piłkarzy na boisku, natomiast po wiejsku z bolącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy kilka miesięcy temu osadzony w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z kapitałów oraz kosztowności. Więcej w momentach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi odległość na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie że zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne również unikatowe w owym fragmencie, parę dni później tenże jeden zegarek mu wręczono!), 800 euro i pełne rachunki. Nierzadko chwyta się o napadach rabunkowych na istnienia piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje tak znają, skoro ważna ich nie zastać w pałacach (oraz przebiegiem a wówczas nie stanowi przeszkodą – lekarstwa na ostatni punkt umie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami miota się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko a wiecznie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym natomiast nie jeno w ojczystym imieniu powiedział, iż przy pogodzie wyrastającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Wszystkiej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w aktualnym etapie.
Mógłbym podać jeszcze trochę takich relacji, kiedy widze w różnorodnej sytuacji dawali przeciw piłkarzom, ale widać obecnie wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Serie A: coś na jasno, moment na szkoda. A jestem zdecydowany, iż kształty nigdy nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.