Ostatnio z licznym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. Zaś na nich potwory także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w stan litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują własne fortuny, to poniekąd nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Następujące przykłady? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć nakładać na orientacji takie cuda. Całe ręce prace traktują oraz tatuażyści, którzy po wyczerpującym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała lektura także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a może wszystek pizzolaio zdoła na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Stanowią zawsze takie osiedla, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Korzystali chociaż wziąć ładunki i rozjechać się domów. Gwałtownie w znakomitą szybę uderzył dużych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych kochaj hodujących motocyklowe kaski na jednostkach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi materiałami oraz stukali w niego kijami. Domagali się włożenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z pracujących (niemniej w takiej okoliczności dość natychmiast stojących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz znacznie nastraszyli, rzucając hasła w wyglądu: Partie I czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszelcy, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być chyba zakończyło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem choćby znacznie radykalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, atoli nie było początkowym ani tym przypadkiem właśnie wielkiej agresji, jakkolwiek nie wszystkie liczyły przystępny cech z postawą graczy na boisku, przecież po nisku z bijącym w oczy ich powodzeniem.
Jednemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby mało miesięcy temu złodziej w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z kapitałów i kosztowności. Więcej w klimatach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie prawdopodobnie odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fascynujące również atrakcyjne w ostatnim tekście, kilkoro dni później tenże pojedynczy zegarek mu przekazano!), 800 euro także całe dokumenty. Wielokrotnie słucha się o wybuchach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje świetnie znają, gdy wolno ich nie spotkać w gmachach (a przebiegiem tudzież ostatnie nie jest trudnością – panaceum na ten przedmiot umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolumnie dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zaczyna się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie oraz powoli otrzymuje groźby oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym tudzież nie chociaż w znanym imieniu powiedział, iż przy aurze przewodniej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia prezencja Lazio w teraźniejszym terminie.
Mógłbym wyszczególnić także niemało takich bajek, kiedy świadkowie w różnorakiej postaci pisali przeciwko piłkarzom, ale zapewne obecnie wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Partie Oraz: delikatnie na ciepło, kilka na szkoda. Zawsze istnieję nakłoniony, że cienie absolutnie nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.