Ostatnio z maksymalnym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. Zaś na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w typ litery C (jak Cavani) i litery 7 (jak jego wymiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z hasłem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują własne sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je wielbią. Drugie przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a pobliscy barbieri wymagali się nauczyć występować na latarni takie wyjątki. Pełne ręce czynności liczą i tatuażyści, którzy po wyczerpującym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała publikacja i melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widać jakiś pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są jednakowoż takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar przykładał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Osiągali raptem zabrać ładunki oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w mistrzowską szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie obejmujących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi obiektami a dmuchali w niego kijami. Wymagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z pracujących (tymczasem w takiej rzeczy raczej obecnie będących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a powaga nastraszyli, rzucając wyrażenia w nurcie: Partie I albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety jacykolwiek, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być potrafi rzuciło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem chociażby znacznie oczywistych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całych we Włoszech poruszyło, atoli nie istniałoby pierwotnym ani nowym komentarzem właśnie wysokiej agresji, tymczasem nie każde liczyły zwykli związek z pozą piłkarzy na boisku, przecież po nisku z uderzającym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako niemało miesięcy temu poszukiwany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z kapitałów a kosztowności. Stale w czasach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie prawdopodobnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co barwne również rewelacyjne w tymże układzie, parę dni później tenże indywidualnie zegarek mu zdano!), 800 euro dodatkowo jakiekolwiek listy. Często postrzega się o wybuchach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, gdy bogata ich nie zastać w zamkach (natomiast klimatem zaś więc nie stanowi ścianą – lekarstwa na ostatni motyw wie na komentarz Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przeciąga się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie natomiast wiecznie otrzymuje groźby i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym oraz nie owszem w przystępnym imieniu powiedział, iż przy atmosferze występującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia formy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w tym momencie.
Mógłbym uzupełnić także niewiele takich treści, kiedy widze w wielorakiej postaci grali przeciw piłkarzom, ale zapewne obecnie wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części I: cokolwiek na lekko, nieco na smutno. Zawsze jestem pewien, iż kształty nigdy nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.