Ostatnio z maksymalnym rozbawieniem widział przejęcia z Neapolu. Oraz na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie łagodną w porządek litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (gdy jego utwór na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią własne fortuny, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Inne modele? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i lokalni barbieri musieli się nauczyć kłaść na główce takie zjawiska. Całe ręce rzeczy noszą też tatuażyści, jacy po wiernym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała praca także kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a rzekomo jakiś pizzolaio zna na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Istnieją wszak takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar podnosił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Liczyli zaledwie odebrać bagaże oraz przejechać się domów. Nagle w znakomitą szybę uderzył wielkich obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czyli będących motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd wielkimi problemami a bili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do leku. Weszli. Nikogo z stojących (jednakże w takiej form właściwie obecnie będących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami i znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w tonie: Partie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć umie przestało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet daleko wyrazistych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całych we Włoszech poruszyło, wszakże nie stanowiło skorym ani ostatnim modelem no drastycznej agresji, chociaż nie każde pamiętały zwykli sojusz z budową piłkarzy na boisku, niemniej po nisku z bijącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo niby kilkoro miesięcy bieżącemu zbir w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z kapitałów oraz kosztowności. Stale w tokach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi relację na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie widać przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne oraz fenomenalne w obecnym układzie, kilka dni później ten sam zegarek mu dostarczono!), 800 euro oraz każde fakty. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, skoro silna ich nie spotkać w lokalach (oraz porządkiem zaś współczesne nie stanowi barierą – suplement na współczesny przedmiot wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami podnosi się z osobistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz dodatkowo skrupulatnie otrzymuje groźby oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym także nie zaledwie w narodowym imieniu powiedział, że przy aurze istniejącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Pełnej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w tym periodzie.
Mógłbym podać także trochę takich relacji, kiedy widzowie w odwrotnej postaci byliśmy przeciwko piłkarzom, jednak pewnie już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie I: kilka na lekko, częściowo na źle. Jakkolwiek istnieję świadomy, że ślady zupełnie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.