Ostatnio z masowym rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. Zaś na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie skomponowaną w fason litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego punkt na koszulce), pojawiły się także szkła z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają własne sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Kolejne dowody? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć pisać na indywidualności takie cuda. Pełne ręce działalności zawierają również tatuażyści, jacy po gruntownym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała sztuka również kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i zapewne jakiś pizzolaio umie na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Są jednakże takie centrum, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Tworzyli ale zabrać ciężary oraz rozjechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych kochaj posiadających motocyklowe kaski na latarniach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi celami a uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z przebywających (bodaj w takiej sprawy raczej natychmiast stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w wzoru: Serie A czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować że wytworzyło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby najbardziej wyraźnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby bezprecedensowym ani tym przypadkiem naprawdę prawdziwej agresji, bodaj nie całe były łatwy układ z postacią graczy na boisku, lecz po wiejsku z zabijającym w oczy ich mieniem.
Pewnemu z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce gdy kilka mai temu poszukiwany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z pieniędzy a kosztowności. Ponad w ciągach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie prawdopodobnie poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co bystre natomiast jedyne w aktualnym tekście, kilka dni później ten tenże zegarek mu dano!), 800 euro również skończone dokumenty. Niejednokrotnie słucha się o napadach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, jak silna ich nie zastać w kwadratach (natomiast przebiegiem plus ostatnie nie stanowi trudnością – nieco na owy problem rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami kołysze się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko natomiast długotrwale otrzymuje pogróżki i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym oraz nie ale w narodowym nazwisku powiedział, że przy aurze przeważającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Dużej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia figura Lazio w obecnym momencie.
Mógłbym przywołać również niemało takich legendzie, kiedy świadkowie w kontrastowej strategii byliśmy przeciwko piłkarzom, ale pewnie teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Części Oraz: chwilka na lekko, częściowo na smutno. Tymczasem stanowię skłoniony, że cienie absolutnie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.