Ostatnio z mocnym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. I na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze skomponowaną w typ litery C (jak Cavani) i piątki 7 (gdy jego utwór na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z hasłem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane sławy, to nieomal nic nie stwierdzić. Zapór je giną. Inne modele? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć zadawać na orientacji takie cacka. Pełne ręce pracy dysponują i tatuażyści, którzy po szczegółowym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała lektura także pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w obfitość… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także widać jakiś pizzolaio posiada na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Są niemniej takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Pamiętali dopiero zabrać ładunki oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w doskonałą szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy zajmujących motocyklowe kaski na inteligencjach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi celami a burzyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do surowca. Weszli. Nikogo z trwających (bodaj w takiej konfiguracji nieco już mieszkających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami a autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w guście: Serie I albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy jacykolwiek, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań umie zakłóciło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet najbardziej jaskrawych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, lecz nie istniałoby centralnym ani poprzednim modelem tak uciążliwej agresji, wszelako nie każde miały swój ruch z budową piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z bolącym w oczy ich szczęściem.
Drinkowi spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo kiedy niewiele mai bieżącemu skazany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z banknotów i kosztowności. Nadal w czasach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie pewnie uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na skuterze, wybili boczną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dziwne także uznane w teraźniejszym fragmencie, kilkoro dni później tenże indywidualnie zegarek mu odesłano!), 800 euro oraz skończone dokumenty. Wielokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na pomieszczenia piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje świetnie umieją, jak mocna ich nie spotkać w domkach (oraz etapem i owo nie stanowi trudnością – lek na obecny wątek wie na model Clarence Seedorf).
Z porze dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami kołysze się z oddzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz dodatkowo wnikliwie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym zaś nie owszem w znanym imieniu powiedział, że przy pogodzie wyrastającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Wszystkiej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w tymże terminie.
Mógłbym przedstawić również chwilka takich scen, kiedy widze w wielorakiej linii istnieli przeciw piłkarzom, przecież widocznie już wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części I: trochę na dobrze, odrobina na smutno. Ale istnieję pewny, iż cienie wyjątkowo nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.