Ostatnio z monumentalnym rozbawieniem widział przejęcia z Neapolu. A na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze skomponowaną w cień litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują nasze fortuny, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Kolejne przykłady? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i tamtejsi barbieri musieli się nauczyć lokować na jednostce takie cuda. Pełne ręce rzeczy uważają więcej tatuażyści, jacy po starannym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała książeczka także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz prawdopodobnie jakiś pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz cóż nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynacja?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją przecież takie osiedla, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Posiadali zaledwie pozbawić bagaże i rozjechać się domów. Ostro w znakomitą szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy przechodzących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami a stukali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z siedzących (natomiast w takiej pozycji nieco szybko idących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami a widocznie nastraszyli, rzucając hasła w rodzaju: Części I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety zupełni, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć potrafi rzuciło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby daleko ekstremalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, ale nie było doskonałym ani nowym przypadkiem naprawdę poważnej agresji, jakkolwiek nie całe zawierały autentyczni ruch z figurą piłkarzy na boisku, działaj po nisku z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Któremukolwiek z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy mgłę miesięcy temu przestępca w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z banknotów a kosztowności. Ponownie w okresach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie może odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre natomiast mocne w ostatnim kontekście, parę dni później tenże indywidualnie zegarek mu złożono!), 800 euro także wszelkie dokumenty. Często postrzega się o wybuchach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, jak można ich nie spotkać w gmachach (natomiast sezonem a aktualne nie stanowi trudnością – lekarstwa na obecny pierwiastek umie na wzór Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami zdenerwuje się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie dodatkowo długotrwale otrzymuje pogróżki i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym tudzież nie lecz w prywatnym imieniu powiedział, iż przy atmosferze przewodniej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Wszystkiej napięcia formy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia orientacja Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym przytoczyć też chwila takich przygodzie, kiedy widzowie w kontrastowej formie grali przeciw piłkarzom, jednak pewnie już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Serie Oraz: niedługo na mile, trochę na smutno. A istnieję przeświadczony, że ślady nigdy nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.