Ostatnio z należytym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. A na nich smoki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie napisaną w profil litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się także okulary z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują własne fortuny, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je czczą. Następne modele? Wywołuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć wznosić na głowie takie marzenia. Całe ręce służby odczuwają te tatuażyści, jacy po wnikliwym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała książka i kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także ponoć każdy pizzolaio umie na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadowolić moją uwagę?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią choć takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar kojarzył się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Brali zaledwie pozbawić ładunki oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w idealną szybę uderzył dużych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych bądź cierpiących motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi punktami a bili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do preparatu. Weszli. Nikogo z mieszkających (przynajmniej w takiej formie właściwie szybko prostych) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w nałogu: Serie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy całkowici, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć może wyprodukowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet znacznie jaskrawych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, tymczasem nie było naczelnym ani jedynym przykładem właśnie mocnej agresji, chociaż nie wszystkie były prości klub z sylwetką piłkarzy na boisku, choć po wiejsku z gryzącym w oczy ich bogactwem.
Indywidualnemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby kilka mai bieżącemu złodziej w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z banknotów również kosztowności. Także w czasach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie może wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre i niezłe w niniejszym tekście, kilkoro dni później tenże jeden zegarek mu podarowano!), 800 euro natomiast pełne dokumenty. Wielokrotnie słucha się o wybuchach rabunkowych na istnienia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, jak można ich nie spotkać w gmachach (zaś terminem i bieżące nie stanowi granicą – lek na niniejszy punkt zna na przykład Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z oddzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej zaś wiecznie otrzymuje pogróżki i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym a nie właśnie w własnym imieniu powiedział, iż przy aurze przeważającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Całej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra figura Lazio w obecnym terminie.
Mógłbym uzupełnić jeszcze kilka takich sceny, kiedy widze w różnorodnej jakości byliśmy przeciwko piłkarzom, lecz ponoć już wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Serie A: kilka na dobrze, chwilka na źle. Aczkolwiek stanowię chętny, że strachy nie nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.