Ostatnio z niecodziennym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. Natomiast na nich smoczki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie zaplanowaną w wygląd litery C (jak Cavani) i liczby 7 (kiedy jego numer na koszulce), pojawiły się i obiektywy z mottem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą swoje sławy, to niejako nic nie stwierdzić. Tam je przepadają. Inne przypadki? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i lokalni barbieri pragnęli się nauczyć wstawiać na główce takie wyjątki. Pełne ręce pracy mają więcej tatuażyści, jacy po wnikliwym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała książka i melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w górę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i rzekomo jakiś pizzolaio umie na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią choć takie miasta, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Zajmowali ale zabrać ładunki i przejechać się domów. Gwałtownie w świetną szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj traktujących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami i stukali w niego kijami. Domagali się włożenia do materiału. Weszli. Nikogo z mieszkających (choć w takiej rzeczy dość natychmiast trwających) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a widocznie nastraszyli, rzucając hasła w biegu: Części Oraz albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy pełni, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić ponoć ukończyło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem nawet znacznie radykalnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, wszak nie było wzorowym ani nowym przykładem naprawdę ciężkiej agresji, aczkolwiek nie całe posiadały skromni udział z pozą graczy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z rażącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy kilkoro miesięcy temu złodziej w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z kapitałów plus kosztowności. Dalej w przebiegach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie widać strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co różnorodne również osobliwe w owym kontekście, kilka dni później tenże sam zegarek mu oddano!), 800 euro oraz ogólne rachunki. Wielokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dobrze znają, kiedy wolno ich nie zastać w kwadratach (natomiast terminem również wówczas nie stanowi barierą – byt na niniejszy motyw rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami obchodzi się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie zaś powoli otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w ojczystym a nie właśnie w prywatnym imieniu powiedział, iż przy pogodzie kontrolującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia sprawy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w tym terminie.
Mógłbym przywołać też trochę takich przygody, kiedy świadkowie w różnorakiej strategii grali przeciwko piłkarzom, ale widocznie teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie I: raczej na ciepło, delikatnie na źle. Tymczasem istnieję wciśnięty, że kształty nie nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.