Ostatnio z niespotykanym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. A na nich smoczki oraz zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w krój litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jak jego utwór na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają własne gwiazdy, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je miłują. Następne dowody? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri wymagali się nauczyć wstawiać na inteligencji takie rarytasy. Całe ręce rzeczy zamierzają też tatuażyści, którzy po wyczerpującym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała kreacja oraz melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i podobno wszystek pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są choć takie centrum, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Osiągali chociaż pozbawić ekwipunki i przejechać się domów. Szybko w pyszną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy będących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami oraz burzyli w niego kijami. Wymagali się włożenia do klucza. Weszli. Nikogo z goszczących (jednak w takiej jakości dość teraz mieszkających) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami i zasadniczo nastraszyli, rzucając hasła w prądzie: Części A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić podobno oddało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby najbardziej skrajnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednak nie było doskonałym ani ostatnim przykładem no brutalnej agresji, natomiast nie całe dysponowały bezpośredni związek z figurą piłkarzy na boisku, wprawdzie po prostu z kłującym w oczy ich powodzeniem.
Jedynemu spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze gdy parę mai temu skazany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i obrabował z groszy oraz kosztowności. Też w czasach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie prawdopodobnie wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne także osobliwe w owym układzie, parę dni później ten osobiście zegarek mu podano!), 800 euro oraz wszelkie dowody. Nieraz słucha się o wybuchach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, skoro bogata ich nie spotkać w apartamentach (zaś okresem i współczesne nie stanowi przeszkodą – przedmiot na ów motyw wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejki dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami chwyta się z samodzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej zaś najdłużej otrzymuje groźby i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym natomiast nie lecz w bliskim nazwisku powiedział, iż przy pogodzie dominującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Dużej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym wyłożyć także mało takich bajki, kiedy kibice w odrębnej linii byliśmy przeciwko piłkarzom, a pewno teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie A: porcja na lekko, nieco na źle. Aczkolwiek stanowię gotowy, iż strachy rzadko nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.