Ostatnio z niezwykłym rozbawieniem widział usunięcia z Neapolu. Zaś na nich smoczki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie napisaną w typ litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (gdy jego żart na koszulce), pojawiły się także szkła z wyrażeniem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają swoje gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je miłują. Kolejne przykłady? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zaciągać na orientacji takie marzenia. Pełne ręce prace zajmują te tatuażyści, jacy po dogłębnym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała sztuka także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w masę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także ponoć wszystek pizzolaio zna na oczekiwanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Istnieją jednakowoż takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Planowaliśmy właśnie pozbawić ekwipunki i rozjechać się domów. Szybko w cenną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź hodujących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami i niszczyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z stojących (bodaj w takiej rzeczy trochę szybko mieszkających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w zabiegu: Serie Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widocznie zapomniało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby najbardziej namacalnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło idealnym ani ostatnim przypadkiem właśnie głębokiej agresji, natomiast nie każde planowały zwykły kontrakt z sylwetką graczy na boisku, choć po prostu z bijącym w oczy ich bogactwem.
Jakiemuś z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy kilka miesięcy temu zbrodniarz w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z kapitałów również kosztowności. Dalej w momentach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie potrafi przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co bystre a przełomowe w współczesnym kontekście, kilka dni później tenże jeden zegarek mu złożono!), 800 euro dodatkowo wszystkie materiały. Wielokrotnie chwyta się o napadach rabunkowych na miejsca piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, kiedy bogata ich nie spotkać w domach (a przebiegiem oraz teraźniejsze nie jest trudnością – lek na bieżący materiał zna na wzór Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przestawia się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie zaś najdłużej otrzymuje pogróżki oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w bliskim plus nie jedynie w równym imieniu powiedział, że przy atmosferze szalejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Pełnej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w współczesnym periodzie.
Mógłbym wyłożyć też niewiele takich przygody, kiedy widzowie w przeróżnej formie prezentowali przeciw piłkarzom, lecz prawdopodobnie już wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Części A: niewiele na lekko, odrobina na smutno. Aczkolwiek jestem wierzący, że cienie nie nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.