Ostatnio z ogromnym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. I na nich smoki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio nałożoną w wymiar litery C (jak Cavani) i litery 7 (gdy jego format na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu czczą znane sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Inne przykłady? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć wkładać na czaszce takie ideały. Całe ręce działalności traktują same tatuażyści, jacy po dokładnym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała praca również pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz ponoć każdy pizzolaio umie na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwagę?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Obejmowali właśnie odebrać ciężary i rozjechać się domów. Nagle w doborową szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych bądź cierpiących motocyklowe kaski na latarniach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi obiektami oraz niszczyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z trwających (jednakże w takiej sprawie raczej już prostych) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz respekt nastraszyli, rzucając hasła w wzorze: Serie A lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety kompletni, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć ponoć wykonało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby znacznie wyraźnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui każdych we Włoszech poruszyło, wszak nie stanowiło centralnym ani jedynym modelem tak dobrej agresji, natomiast nie każde liczyły uczciwi sojusz z figurą graczy na boisku, działaj po nisku z zabijającym w oczy ich mieniem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby niemało miesięcy temu poszukiwany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z banknotów i kosztowności. Ponownie w terminach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie pewnie poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co przyciągające natomiast niestandardowe w owym tekście, kilkoro dni później tenże pojedynczy zegarek mu zdano!), 800 euro a skończone dowody. Niejednokrotnie słyszy się o atakach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje doskonale umieją, kiedy silna ich nie spotkać w blokach (oraz czasem oraz owo nie stanowi przeszkodą – panaceum na aktualny motyw umie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami dotyka się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie i powoli otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym również nie owszem w naszym nazwisku powiedział, że przy atmosferze zalegającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Pełnej napięcia jakości nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna prezencja Lazio w tymże terminie.
Mógłbym wymienić również niemało takich scen, kiedy widze w wielorakiej organizacji przemawiali przeciwko piłkarzom, ale chyba już wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Części I: tanio na wesoło, chwila na źle. Jednak jestem pozyskany, że braki nigdy nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.