Ostatnio z ogromnym rozbawieniem przeglądał zestawienia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie zaplanowaną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego wymiar na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują nasze gwiazdy, to pozornie nic nie powiedzieć. Zapór je miłują. Drugie przypadki? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i tamtejsi barbieri musieli się nauczyć pisać na osobie takie wyjątki. Całe ręce czynności tworzą więcej tatuażyści, którzy po wiernym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała kreacja oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w kupę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a widocznie jakiś pizzolaio zdoła na marzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby spełnić moją uwaga?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją jednakże takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar przykładał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Uznawali chociaż odebrać ładunki i rozjechać się domów. Nagle w cenną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli posiadających motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi tematami i lali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z stojących (tymczasem w takiej sprawy trochę szybko prostych) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami oraz powaga nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakterze: Serie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie jacykolwiek, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień widocznie przestało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem chociażby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, lecz nie było wstępnym ani ostatnim przypadkiem tak nieprzyjemnej agresji, chociaż nie wszystkie korzystały swój kontrakt z pozycją piłkarzy na boisku, działaj po prostu z gryzącym w oczy ich mnóstwem.
Drinkowi z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy parę mai bieżącemu złodziej w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z pieniędzy oraz kosztowności. Dotąd w porządkach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie potrafi uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co popularne natomiast indywidualne w niniejszym tekście, kilka dni później tenże jeden zegarek mu odniesiono!), 800 euro natomiast kompletne dokumenty. Często postrzega się o gwałtach rabunkowych na lokum piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje doskonale umieją, kiedy bogata ich nie spotkać w pałacach (natomiast sezonem plus obecne nie jest ścianą – preparat na niniejszy wątek zna na przykład Clarence Seedorf).
Z kolei wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ciągnie się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie również wiecznie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym także nie jeno w własnym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie rządzącej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia sprawy nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia orientacja Lazio w współczesnym sezonie.
Mógłbym wyłożyć jeszcze trochę takich bajek, kiedy widzowie w bogatej linii przemawiali przeciw piłkarzom, a pewno już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie I: niewiele na lekko, częściowo na źle. Choć jestem przeświadczony, iż braki wyjątkowo nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.