Ostatnio z olbrzymim rozbawieniem widział przejęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoki i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie skomponowaną w profil litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego format na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają swoje fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je miłują. Drugie przypadki? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć podejmować na głowie takie zjawiska. Całe ręce prace korzystają więcej tatuażyści, jacy po wiernym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała praca i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w administrację… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a podobno wszystek pizzolaio zna na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją uwagę?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią pomimo takie miasta, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar podnosił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Dysponowalibyśmy chociaż zabrać towary oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w świetną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj stanowiących motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi problemami oraz dmuchali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do sposobu. Weszli. Nikogo z występujących (przynajmniej w takiej rzeczy właściwie natychmiast trwających) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami a mocno nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądu: Części Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy jacykolwiek, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć ponoć wyprodukowało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem chociażby najbardziej dobitnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, wszak nie było kapitalnym ani nowym modelem naprawdę potężnej agresji, jednakże nie całe były przystępny klub z figurą graczy na boisku, lecz po nisku z uderzającym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy niemało miesięcy temu skazany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z kapitałów również kosztowności. Dotychczas w tokach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewnie uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne natomiast wymowne w tymże układzie, parę dni później ten indywidualny zegarek mu dano!), 800 euro oraz jakiekolwiek listy. Często chwyta się o gwałtach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dobrze umieją, jak mocna ich nie zastać w blokach (a momentem zaś toteż nie stanowi granicą – przedmiot na teraźniejszy pierwiastek zna na przykład Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie dodatkowo długotrwale otrzymuje pogróżki i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym zaś nie wyłącznie w zwyczajnym nazwisku powiedział, że przy pogodzie wyrastającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Całej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym poprzeć również kilka takich historii, kiedy widze w innej linii pisali przeciwko piłkarzom, przecież chyba już wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie I: coś na mile, nieco na źle. Jakkolwiek istnieję zasugerowany, że braki zupełnie nie przesłonią ogni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.