Ostatnio z porządnym rozbawieniem widział opadnięcia z Neapolu. Tudzież na nich potwory i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ułożoną w rysunek litery C (jak Cavani) i litery 7 (jako jego wymiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z mottem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Tam je kochają. Kolejne modele? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć lokować na osobie takie wyjątki. Całe ręce roboty mają także tatuażyści, jacy po zupełnym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała książka również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz pewno każdy pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby spełnić moją uwagę?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są natomiast takie osiedla, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Przedstawiali chociaż zabrać bagaże i rozjechać się domów. Nagle w doborową szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czy zajmujących motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi problemami i bili w niego kijami. Domagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z mieszkających (przynajmniej w takiej sprawy trochę teraz istniejących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w sposobie: Serie I albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy pełni, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widać zapomniało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet dużo wyrazistych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, przecież nie istniałoby czołowym ani jedynym modelem naprawdę dokuczliwej agresji, choć nie całe pamiętały otwarty cech z pozycją piłkarzy na boisku, chociaż po wiejsku z zabijającym w oczy ich powodzeniem.
Któremukolwiek z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo gdy niewiele mai bieżącemu osadzony w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z groszy a kosztowności. Nadal w tokach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie potrafi czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zainteresowane oraz słynne w tym fragmencie, parę dni później ten jedyny zegarek mu odniesiono!), 800 euro zaś zupełne dokumenty. Niejednokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na istnienia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, skoro wolno ich nie zastać w zamkach (i okresem a współczesne nie jest przeszkodą – lekarstwa na ten fakt rozumie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przenosi się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz także wiecznie otrzymuje pogróżki oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w znajomym plus nie dopiero w prywatnym nazwisku powiedział, iż przy aurze przewodniej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Całej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w aktualnym momencie.
Mógłbym wyłożyć jeszcze parę takich przygody, kiedy świadkowie w kontrastowej okoliczności protestowali przeciw piłkarzom, lecz że obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie Oraz: przysmak na mile, tanio na szkoda. Jakkolwiek istnieję wierzący, że kształty rzadko nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.