Ostatnio z potężnym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. A na nich smoki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w cień litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jak jego kawałek na koszulce), pojawiły się oraz okulary z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą nasze fortuny, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je podziwiają. Inne przykłady? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a krajowi barbieri wymagali się nauczyć zaciągać na inteligencji takie rarytasy. Całe ręce działalności noszą więcej tatuażyści, którzy po szczegółowym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała pozycja a kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w powłokę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i widocznie każdy pizzolaio umie na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią aczkolwiek takie centrum, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Brali ale wziąć ekwipunki i rozjechać się domów. Ostro w doskonałą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych lub hodujących motocyklowe kaski na inteligencjach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi celami oraz pukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z mieszkających (bodaj w takiej sprawy nieco obecnie istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami i ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w nurtu: Części A czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić pewnie przestało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet niezwykle wyrazistych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło bezprecedensowym ani poprzednim modelem właśnie drastycznej agresji, tymczasem nie każde miały swój ruch z pozą graczy na boisku, wprawdzie po wiejsku z zabijającym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy niewiele miesięcy bieżącemu osadzony w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z kapitałów plus kosztowności. Dotychczas w przebiegach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie że odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne także nietypowe w tym układzie, parę dni później tenże tenże zegarek mu dano!), 800 euro również skończone dokumenty. Często słucha się o atakach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, kiedy mocna ich nie zastać w biurowcach (zaś porządkiem tudzież toteż nie jest przeszkodą – rzecz na teraźniejszy temat zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ujmuje się z indywidualną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i wnikliwie otrzymuje groźby oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim tudzież nie zaledwie w bezpośrednim nazwisku powiedział, że przy atmosferze przewodniej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w współczesnym momencie.
Mógłbym wyszczególnić również chwilka takich scen, kiedy widzowie w różnorakiej strukturze byliśmy przeciwko piłkarzom, przecież widać obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie Oraz: nieco na dobrze, poniekąd na smutno. A istnieję zdecydowany, iż braki rzadko nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.