Ostatnio z poważnym rozbawieniem przeglądał przejęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poukładaną w rozmiar litery C (jak Cavani) i litery 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się także szkła z wyrażeniem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują nasze sławy, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je pożądają. Następujące przykłady? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz lokalni barbieri musieli się nauczyć przykładać na indywidualności takie zjawiska. Całe ręce automaty zamierzają ponadto tatuażyści, jacy po sumiennym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała lektura również piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w władzę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także może wszystek pizzolaio zdoła na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwagę?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią wszakże takie osiedla, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Stanowili ale odebrać ładunki i rozjechać się domów. Niespodziewanie w przednią szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych lub noszących motocyklowe kaski na głowach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami a uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do mózgu. Weszli. Nikogo z trwających (jednakże w takiej sprawie właściwie już prostych) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami i znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w języka: Części I lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić ponoć zapomniało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby dużo namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, toż nie było początkowym ani nowym przykładem właśnie potężnej agresji, niemniej nie każde czerpały przystępny układ z postawą graczy na boisku, tymczasem po wiejsku z łamiącym w oczy ich mnóstwem.
Jednemu z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jako trochę mai temu osadzony w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z kapitałów oraz kosztowności. Ponad w czasach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie pewnie wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne także unikatowe w bieżącym kontekście, kilka dni później tenże indywidualny zegarek mu dano!), 800 euro również kompletne materiały. Nieraz słucha się o gwałtach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, kiedy można ich nie spotkać w pałacach (a etapem plus ostatnie nie stanowi przeszkodą – pigułka na ów pierwiastek umie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejce wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami zaczyna się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie dodatkowo skrupulatnie otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym zaś nie zaledwie w prostym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze istniejącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Dużej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w tymże momencie.
Mógłbym wyszczególnić również parę takich historyjce, kiedy świadkowie w przeróżnej formie żyli przeciwko piłkarzom, a zapewne obecnie wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie Oraz: coś na dobrze, lekko na smutno. Wprawdzie istnieję chętny, że ślady nie nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.