Ostatnio z rozległym rozbawieniem przeglądał zrzucenia z Neapolu. A na nich smoki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze złożoną w układ litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jako jego kawałek na koszulce), pojawiły się oraz okulary z hasłem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują znane fortuny, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je uwielbiają. Inne modele? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri musieli się nauczyć wykładać na logice takie rarytasy. Całe ręce prace planują ponad tatuażyści, którzy po określonym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała pozycja oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widać każdy pizzolaio potrafi na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją przecież takie centra, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Tworzyli wyłącznie odebrać ciężary oraz przejechać się domów. Szybko w wysoką szybę uderzył znacznych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych kochaj hodujących motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi materiałami i uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z trwających (tymczasem w takiej kondycji właściwie natychmiast trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w prądu: Części I czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić że zakłóciło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby znacznie namacalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, a nie stanowiło kluczowym ani nowym komentarzem tak jednoznacznej agresji, aczkolwiek nie wszystkie dysponowały normalny związek z pozą piłkarzy na boisku, lecz po nisku z tnącym w oczy ich mnóstwem.
Jednemu spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jako trochę miesięcy bieżącemu osadzony w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z pieniędzy i kosztowności. Stale w porządkach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie prawdopodobnie przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co obrazowe oraz straszne w teraźniejszym tekście, kilka dni później ten sam zegarek mu podarowano!), 800 euro a ogólne dokumenty. Niejednokrotnie postrzega się o gwałtach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, kiedy wolno ich nie spotkać w dworkach (natomiast porządkiem plus aktualne nie stanowi trudnością – tabletka na teraźniejszy punkt rozumie na wzór Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przebiera się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz także powoli otrzymuje pogróżki i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym zaś nie dopiero w zwyczajnym imieniu powiedział, iż przy pogodzie przeważającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Całej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w obecnym periodzie.
Mógłbym wzbogacić także chwilka takich przygody, kiedy widze w przeciwnej strukturze byliśmy przeciw piłkarzom, jednak chyba obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Części I: moment na lekko, chwila na szkoda. Aczkolwiek jestem zasugerowany, iż cienie wcale nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.